Program na rok 2023

.

 

 10.6. v 18.00 hod.       Tomáš Suchý & Eva Blondýna Suková & Jakub Schmid

Suchy xNa krásetínském dvoře přivítáme trojici hudebníků, kteří společně vystupují spíše náhodně. Tomáš Suchý, písničkář, skladatel, textař, kytarista, bandžista, harmonikář a zpěvák, přijede společně s multiinstrumentalistou Jakubem Schmidem.

V roce 2021 vydali u nakladatelství Galén výjimečné album Záchytný bod. Album nabízí třináct písní, které mají společný leitmotiv. Nenápadným a nepatetickým způsobem popisují bezpečný přístav, kam se vždycky můžete vrátit, bod, kterého se pevně zachytíte, místo, kde se, s Dylanem řečeno, ukryjete před bouří. Nakladatelství Galén spojilo Tomáše a Jakuba také s dámou, písničkářkou, šansoniérkou a básnířkou, Evou Sukovou, alias Blondýnou.

Písničkářka vystupuje na folkových (a nejen folkových) pódiích od r. 2016. Její produkci nazývají hudební publicisté jako "femme-folk", "herecký snad-šanson" či "blondfolk".

Písně, pojednávající o zásadních oblastech Blondýnina života (nakupování, aerobik, telefonování, láska, hipsteři, punk…), střídá při vystoupení s blondbásněmi. Ty jsou většinou na dva až tři řádky a mají nevýchovnou nebo nemravnou pointu.

Kromě vlastní tvorby, která převažuje, má na repertoáru také např. písně Bulata Okudžavy nebo Janis Joplin, které přetextovala do češtiny. V současnosti humornou část repertoáru prokládá i vážněji míněnými skladbami, ale i u nich je přítomný nadhled, vtip a smysl pro hru s českým jazykem.

Blondýna vydala u Galénu své hudební album Nevolej mi do nebe, na kterém spolupracovala s vynikajícím kytaristou Norbi Kovácsem. Norbiho našemu publiku nemusíme dlouze představovat.

Kromě muziky, píše Eva i verše pro děti a pro dospělé.Společný koncert tohoto různorodého tria slibuje nevšední zážitek, plný hudby, veršů a humoru.

 

17.6. v 18.00 hod.       Jirka Šlupka Svěrák & Michal Bystrov

Sverak x

 
 
 
 
 
 
15.7. v 18.00 hod.        Půl Jablkoň - Marie Puttnerová & Michal Němec

Půljablkoň je nejmladším projektem lídra skupiny Jablkoň Michala Němce, který se k tvoření nové, jako obvykle žánrově neposedné hudby spojil s mladou zpěvačkou výjimečného hlasu Marií Puttnerovou (Jablkoň, Zvíře jménem Podzim, Cymbelín, Ondráš). V pořadí druhém písňovém albu Světelné léto (vydavatel Galén) se na poetické, komorní tváři Půljablkoně objevují i syrovější rysy a také neučesaná hravost, jakoby do ní začaly prorůstat výhonky prapůvodního Jablkoně. Půljablkoň zpívá a hraje písničky jablkoňské i nejablkoňské: jednoduše, přímočaře, nezáludně – dva hlasy, kytara a perkuse.

Na jaře vydává Marie svůj sólový debut, můžeme se těšit i na premiéru jejích nových písní.

22.7. v 18.00 hod.       Karel Babuljak Sajkedelik Šraml Band
5.8. v 18.00 hod          Jana Vébrová

Jana Vébrová je hodně svérázná a osobitá písničkářka z Lužických hor. Právě ona "vykořeněnost" tamějšího kraje a nula procent folklóru ji asi donutilo najít si svůj vlastní, na české scéně nevídaný způsob pěveckého projevu, nikde neškolené hry na akordeon a skladebnosti jejích písní. V tomto je naprosto originální, neovlivněná a mimočasová. Svoji každou píseň se snaží vystavět novým, neopakovatelným způsobem.

V roce 2007 vydala svůj debut Kykyrý.

V Krásetíně představí své nové album Kameny ze dna, které vydala letos na jaře.

„Podobně jako saháme (pro kameny) na dno řeky, můžeme sáhnout i na dno své duše a sebrat na něm nějaký střep, kamínek, šutrák, vyndat jej nad hladinu, přečíst si jeho příběh, který někdy může být veselejší a jindy smutnější.“

Můžeme se těšit na koncert plný překvapení, živelné energie, poezie.

19.8. v 17.00 hod.        Jiří Maršíček Trio
2.9. v 17.00 hod.         Jakub Noha & Petr Bubák Bublák

 

Kontakt pro návštěvníky kulturních akcí:

Alena Valentová,  724 149 730,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Alena Prokopová,  736 677 772,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Kontakt pro umělce: Alena Prokopová,   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  736 677 772

Všichni, kteří máte zájem dostávat naše pozvánky a informace,
pište sem:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Otevírací doba

 

Pátek
 18:00
- 00:00
Sobota
 11:30
- 00:00
Neděle
 11:30 
- 22:00

 

fb icon wifi icon

Co se chystá

10.6.. Tomáš Suchý & Eva Blondýna Suková & Jakub Schmid
17.6.. Jirka Šlupka Svěrák & Michal Bystrov
15.7. Půl Jablkoň - Marie Puttnerová & Michal Němec 

 

Kdo je online

Právě přítomno: 175  hostů a žádný člen