Realizační tým

 

Koncerty pro Vás organizují:

 

Dramaturgie a produkce - Alena Prokopová, Alena Valentová

Zvuk - Jirka Švehla

Webové stránky - Petr Otradovský

Fotografie - Petr Otradovský, Alena Prokopová, Klára Valentová, Petr Hrkal, Stanislav Veselý, Jirka Klimeš, Ondřej Šmíd, Ivan Prokop.

Technická četa - Hombre, Masťa

Tisk vstupenek - manželé Jílkovi - www.matapa.cz
Plakáty tvoří děti z výtvarného studia Paleta, www.studiopaleta.com   Za pomoc s propagací a organizací koncertů děkujeme Markétě Trubkové a Lídě Švorcové

 

Za podporu a spolupráci děkujeme Obecnímu úřadu Holubov, Obecnímu úřadu Křemže, pivovaru Bernard

Poděkování za příjemné prostředí v případě nepříznivého počasí - Kostel Církve československé husitské v Křemži

 

 

img_7777Hostinec „U Kuchařů“ v Krásetíně

Hostinec je součástí zemědělské usedlosti, kterou v roce 1857 postavil Jakub Kuchař pro účel rolnického hospodaření svého rodu. Tomuto zaměření sloužila budova až do roku 1959, kdy byly hospodářské části statku násilně odebrány pro využití vzniklého zemědělského družstva. V roce 1990 byl tento majetek navrácen dědicům rodu Kuchařů, kteří přes počáteční pokusy již nedokázali překlenout nedobrovolně přerušenou kontinuitu selského způsobu hospodaření.

Vzhledem k narůstajícímu zájmu o turistiku dospěli k rozhodnutí vybudovat v části stavení stáje pro rekreační jízdy na koních a následně i občerstvovací hostinec. Tento byl zkolaudován v roce 1992 a je provozován dodnes. Vzhledem k historickému původu budovy byl v hostinci návazně vytvořen odpovídající interiér, částečně vytvořený původními ručně opracovanými stavebními prvky. Vybavení interiéru připomíná malé muzeum, jehož vystavené exponáty jsou nejen předměty nalezené po předcích na statku, ale doplněné dalšími dárci z okolních vesnic. Toto památkově poučné prostředí se těší zájmu nejen seniorů a pamětníků dob minulých, ale zvědavost postihuje široké vrstvy návštěvníků hlavně z řad městských turistů, kteří zpravidla neznají účel zde vystavených předmětů. Toto vybavení a celkový vzhled hostince vytvářejí příznivou atmosféru nejen pro kolemjdoucí turisty. Často se sem vracejí více či méně organizované skupiny z blízkého i vzdálenějšího okolí. Věřme, že po 150 letech existence zemědělské usedlosti „U Kuchařů“ bude tento památečný objekt účelově sloužit nejen jeho majitelům, ale i široké veřejnosti.

 

 

 

 

 

 

Videa z akcí

 

Blues Session - Řeka, Krásetín 23.04.2016

 

 

Blues Session - Slova, Krásetín 23.04.2016

 

 

Pozdrav od George McConkeyho

 

 

Traband v Krasetíně na YouTube

 

 


 

 

Vítáme Vás na stránkách restaurace "U Kuchařů" v Krásetíně

 

Vítáme vás na stránkách našeho hostince s mnohaletou tradicí. Je vybudován v prostorách staré zemědělské usedlosti. Neopakovatelnou atmosféru vytváří výstava historických potřeb, které sloužily naším předkům. V současnosti vám nabízíme bohatý jídelníček a dobré točené pivo značky Bernard to vše v za dobré ceny. Prostory celého statku využíváme k pořádání kulturních akcí.

O malebnosti celé naší oblasti pod Kletí toho bylo mnoho napsáno. Přijdťe se přesvědčit i vy.

V hostinci je místo pro 50 lidí a za pěkného počasí se dá sedět i před otevřenými vraty. Rádi pořádáme podnikové i rodinné oslavy, které po domluvě jsme schopní zabezpečit.  

 

Kalendář akcí

 

V polovině září jsme zakončili letošní sezónu, která byla nuceně zkrácená o první jarní koncerty.

Věříme, že příští jaro a léto nebude poznamenané nepříjemnými restrikcemi a budeme moci uskutečnit všechny koncerty, které nyní pomalu začínáme plánovat.

Již nyní vás můžeme pozvat na koncert, který uskutečníme ve spolupráci s Obecním úřadem Holubov, velmi děkuji za vstřícnost a podporu starostovi Holubova. V sobotu 20.8.2022 se můžeme těšit na koncert kapely Flamengo Reuninon Session, s Honzou Holečkem, Vladimírem Gumou Kulhánkem, Pavlem Fořtem a dalšími legendami rockové muziky.

Další hudební překvapení příští sezóny, uveřejníme postupně na webových stránkách a facebooku.

Děkujeme  Zdeňkovi Šrámkovi a Petrovi Otradovskému za nové webové stránky! Poděkování patří, tradičně našemu nepostradatelnému zvukaří Jirkovi Švehlovi, Lídě a Jindrovi.

Těšíme se na muzikanty, kteří se k nám rádi vrací a hlavně na vás, návštěvníky našich koncertů.
Přejeme vám všem především pevné zdraví a hezké podzimní dny!

Těšíme se na vás ve zdraví v  příští sezóně.

Alena a Alena 
.  
   

 

Interiér restaurace

klikni pro zvětšení..  

Int_2


Int 4

Int_1

Int_3

Pan1

int 6

 

Otevírací doba

 

Pátek
 18:00
- 00:00
Sobota
 11:30
- 00:00
Neděle
 11:30 
- 22:00

  

Jsme na Facebooku

V restauraci je k dispozici vysokorychlostní připojení k internetu

  

Co se chystá

   
   

 

 

 

Kdo je online

Právě přítomno: 161 hostů a žádný člen