Kalendář akcí 2022

 

 

 

16.7. v 18.00 Tara Fuki – Andrea Kostankiewicz & Dorota Barová

 

Na podzim roku 2000 se na české hudební scéně objevil nový fenomén: violoncellové duo Tara Fuki. Duo tvoří zpívající cellistky Andrea Konstankiewicz a Dorota Barová. Od svého vzniku slaví Tara Fuki koncertní úspěchy po celé Evropě, Střední Americe či v Egyptě.

Za svou hudbu dámy obdržely ocenění Anděl České hudební akademie v kategoriích Alternativní hudba-World music a Objev roku za rok 2001 a v kategorii World music za rok 2007. V témže roce vystoupily jako první česká kapela na mezinárodním hudebním veletrhu WOMEX ve španělské Seville.

Dvacet let Andrea a Dorota společně cestují, hrají, hledají a objevují stále nová úžasná zákoutí života, která otiskují do svých písní. Každé nové album violoncellového dua Tara Fuki je vzácnost a novinka s názvem Motyle vychází po šesti letech od posledního řadového alba Winna. Tara Fuki i nyní zůstávají ve své tvorbě poetické a jejich skladby znějí křehce, přesto s nebývalou vnitřní silou.

Jsem velmi ráda, že dámské duo přivítáme již podruhé na krasetínském dvoře. Dorka u nás vystoupila i ve speciálním triu s Lenkou Dusilovou a Beatou Hlavenkovou.

Můžeme se těšit na mimořádný hudební zážitek.

 

 6.8. v 18.00 Olin Nejezchleba & Norbi Kovács & Pavel Fischer & Jakub Jedlinský

 

Violoncellistu, zpěváka a multiinstrumentalistu Olina Nejezchlebu nemusíme krasetínskému publiku dlouze představovat. Společně se špičkovým kytaristou Norbi Kovácsem u nás hráli v mnoha seskupeních. Předloni přijeli v triu se skvělým houslistou Pavlem Fischerem, který se pohybuje na pomezí různých hudebních žánrů. Spolupracoval s osobnostmi domácí a světové scény vážné hudby, jako je Dagmar Pecková či Josef Suk. Pravidelně vystupuje s Ivou Bittovou, koncertuje doma i v zahraničí. V loňské sezóně jsme pozvali Pavla s dalším vynikajícím instrumentalistou, akordeonistou Jakubem Jedlinským.Všichni muzikanti se často setkávají v různých složeních na společném pódiu. Letos budeme svědky setkání čtyř hudebních osobností a čtyř hudebních světů. Můžeme se těšit na mimořádný hudební zážitek rozmanitých žánrů

 

20.8. v 18.00 Flamengo Reunion Session

 

Letos uplyne neuvěřitelných 50 let od vydání kultovní desky československého rocku Kuře v hodinkách. Toto půlstoleté výročí oslaví „Kuře“ spolu se svojí kapelou Flamengo, jejíž současná sestava nese název Flamengo reunion session a opírá se o dvojici původních členů Flamenga, Pavla Fořta (kytara) a Vladimíra „Gumu“ Kulhánka (baskytara). Ti pamatují zlatou éru Flamenga. Doplňuje je Jan Holeček (Hammond B3, zpěv), Jiří „Zelí“ Zelenka (bicí, vokály) a Vladimír Boryš Secký (saxofon a příčná flétna). Kapela navazuje na období let 1970 - 1972, kdy za mikrofonem zněl hlas Ivana Khunta a následně Vladimíra Mišíka. Na koncertě uslyšíme průřez slavných hitů. Za všechny skladby z desky jmenujme kultovní Rám příštích obrazů, Já a dým, Doky, vlaky, hlad a boty nebo Stále dál. Můžeme se těšit na jedinečný a originální zážitek legendárního Flamenga s jeho původními členy a repertoárem.

Koncert Flamenga reunion session se uskuteční za podpory obce Holubov. Děkujeme!

 

27.8. v 18.00 Petra Börnerová Trio – Petra Börnerová & Tomáš Bobrovniczký &Tomáš Bobrovniczký jr.

 

Je projekt zpěvačky Petry Börnerové, slovenského hudebníka Tomáše Bobrovniczkého a jejich 12letého syna Tomáše, který hraje na bicí nástroje. Kapelu možná znáte pod názvem Máma, táta, syn. Repertoár tria je postavený na převzatých i vlastních folk-bluesových písničkách. Trio je možné vidět v klubech, kavárnách, ale i na festivalech. Na rozdíl od ortodoxně bluesové minulosti se dnes zpěvačka Petra Börnerová nechává inspirovat folkovými, jazzovými a rockovými podněty.Do Krasetína přiveze trio osobitou muziku vycházející z jazzových a bluesových kořenů na špičkové instrumentální úrovni. Petra Börnerová trio má za sebou stovky vystoupení nejen v ČR, ale i v zahraničí. Tomáš Bobrovniczký získal ocenění *Bluesman roka 2012*, které udělila Slovenská bluesová společnost. Tomáš Bobrovniczký hrál a spolupracoval s výraznými bluesovými osobnostmi světové i domácí hudební scény.

 

10.9. v 17.00 Tokaref
17.9. v 17.00 Hromosvod – Ondřej Fencl & hosté

 

Kontakt pro návštěvníky kulturních akcí:

Alena Valentová,  tel. 724 14 97 30, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Alena Prokopová, tel. 736 67 77 72, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kontakt pro umělce: Alena Prokopová, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  tel. 736 67 77 72

 

Všichni, kteří máte zájem dostávat naše pozvánky a informace, pište sem - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

Otevírací doba

 

Pátek
 18:00
- 00:00
Sobota
 11:30
- 00:00
Neděle
 11:30 
- 22:00

  

Jsme na Facebooku

V restauraci je k dispozici vysokorychlostní připojení k internetu

  

Co se chystá

16.7. Tara Fuki – Andrea Kostankiewicz & Dorota Barová
6.8.

Olin Nejezchleba & Norbi Kovács & Pavel Fischer & Jakub Jedlinský

20.8.  Flamengo Reunion Session

 

 

Kdo je online

Právě přítomno: 52 hostů a žádný člen